keresünk vállalkozó kedvű röplabda csapatokat
egy új rendezvénysorozat keretein belül induló bajnoksághoz!

A rendezvénysorozat neve: I. AEGON Summer Sport Festival
Bajnokság neve: Summer Beach Volleyball bajnokság

Szlogen: „Strandröpizz az EB-re kijutott teremröplabda női válogatott kerettagjai és a 2013/2014. tanév női egyetemi bajnokai ellen!”

Helyszínek, dátumok:

Mi a Summer Sport Festival?

Az I. AEGON Summer Sport Festival egy új rendezvénysorozat, amely a nyári melegben a víz mellett hivatott megszólítani és megmozgatni a sportolni vágyókat és a sportot szeretőket. Célja, hogy a sport szempontjából nyári “uborka szezon” –ban is legyenek sportesemények és egy új lehetőséget adjon az aktív pihenésre.

Az ország különböző pontjain, Balatonon, a fővárosban és az ország nagyobb strandjain, vízpartjain jelenünk meg, egy vagy több napra az adott helyszíneken a lehetőségektől és az adottságoktól függően. Mivel a helyszínek ismert, igényes és nagy látogatottsággal bíró szabadtéri vagy mesterséges strandok, ezért számos, alkalmanként több ezer sportot szerető, szórakozni vágyó nézővel, érdeklődővel számolunk.

A Summer Beach Volleyball bajnokság
lebonyolítása, menete, főbb szabályok:

A játéktér és felépítése:

• A játéktér hossza 16 méter, szélessége 8 méter, a női és a férfi háló magassága közötti mérettel, de minimum 224 cm.
  • A pálya jelölése 5 cm széles csíkokkal történik, legalább 2 méteres kifutóval.
  • A mérkőzéseket hivatalos Gala Smash Plus 10 verseny-strandröplabdával játszuk. Minden pályán 1 db versenylabdát biztosítanak a szervezők.

A mérkőzés hivatalos személyei:

• Egy fő játékvezető, akinek feladata a mérkőzés teljes irányítása. Vitás esetekben az Ő döntése meghatározó mindkét csapat számára.
  • A mérkőzéseken versenybíró-játékvezető is tevékenykedik, akinek feladata, hogy regisztrálja a mérkőző csapatokat, azok tagjai nevét, nevezését. A mérkőzés alatt írja az eredményt, figyeli a szabálytalanságokat, ellenőrzi a játékvezetővel együtt a szabályok betartását.

A csapatok:

• A verseny egy pályán folyik, felváltva 2 fős csapatokkal.
  • Egy csapatban vagy két fő profi játékos, vagy 4 fő amatőr játékos (játéktudás mindegy ez utóbbi esetben) szerepelhet. Profinak számít, aki legalább NB II-es játékos volt korábban.
  • Utánpótlás korúak esetén a játékszint 16 éves kor felett minősített.

Játékszabályok:

• Egy mérkőzés 2 szettig tart, szettenként maximum 15 pontig, helyszínektől függően csoportos vagy vígaszágas rendszerben.
  • A helyosztó mérkőzések esetén 2 pont különbség szükséges a szett megnyeréséhez.
  • Térfelenként összesen 3 érintés lehetséges. Nyitás/fogadás esetén, a labdát meg kell tartani legalább egy további érintésig a saját térfélen, vagyis egyből nem tehető át az ellenfél térfelére. Ha ez megtörténik, automatikusan az ellenfél kapja a pontot.
  • Kosárérintéssel nem lehet a labdát áttenni az ellenfél térfelére.
  • A sánc is érintésnek számít.
  • Az egykezes ejtés tilos.
  • Szettenként 1 db időkérés lehetséges.
  • A csapatokat a versenybírók szólítják a pályákhoz, a szólítás után maximum 5 perc áll rendelkezésre a melegítésre. Amennyiben a csapat nem tudja időre, teljes létszámban elkezdeni a mérkőzést, úgy automatikusan 2-0 eredmény kerül fel a pontozó lapra, az ellenfél javára.
  • Minden más esetről a versenybíró hozza meg a végleges döntést
  • A bajnokság tervezett lebonyolítása helyszínenként változó lehet.
  • Minden helyszínen legalább 2 profi női csapat vesz részt a sportág népszerűsítése céljából. Az EB-re kijutott teremröplabda női válogatott kerettagjai, illetve a 2013/2014. tanév női egyetemi bajnokai ellen játszhatnak a jelentkező csapatok.
  • A helyszíni adottságok és a nevezett csapatok létszáma szerint 2 lebonyolítási rendszer lehetséges:
  • Csoportmérkőzések, max. 5-5 csapattal, körmérkőzések, majd keresztjátékkal, csoportonként a 2 első helyezett dönti el 1-4. helyezések sorrendjét.
  • Bajnokságszerűen, körmérkőzésekkel.
  • A bajnokság első 3 helyezettje érmet, a győztes kupát is kap. A helyosztókon az első 3 helyezett részesül díjazásban.
  • A mérkőzések reggel 9 vagy 10 órakor kezdődnek és várhatóan 17 óráig tartanak. A helyosztó mérkőzések megkezdése előtt lesz lehetőség játékos vetélkedőkre is. A résztvevők (nézők is) lehetőséget kapnak a profi sportolókkal történő fotózásra és aláírások gyűjtésére is.